MHP’li aday 8 Mart’ta kadın adaya sataştı: ‘Kızım kendine gel’

ORDU – Ordu’nun Çamaş ilçesinde Cumhur İttifakının MHP’li Belediye Başkan adayı Mahmut Ayparçası’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, CHP’nin adayı Leyla Çıtır’a karşı sarf ettiği sözler tepki çekti. Ayparçası, “Önüne gelene sarılıyorsun. La bizim inancımızda var mı bu? Ahlakımızda bu var mı?” dedi.

Çamaş’ın MHP’li Belediye Başkanı olan ve tekrar Cumhur ittifakı tarafından aday gösterilen Mahmut Ayparçası, seçim çalışmalarında vatandaşlarla bir araya geldi. CHP’li kadın rakibi Leyla Çıtır’ı eleştiren Ayparçası, “31 senedir kendi maaşını toplayamadı bu. Ortalıkta süs kabağı gibi gezdi durdu. Başka bir şey yok. Çok iyi bildiği bir şey var, iyi dedikodu yapmak. Eğer oraya da takılırsam sana o dedikoduları da canlı yayında anlatırım. Tamam mı?” diye konuştu.

‘BİZİM İNANCIMIZDA VAR MI?’

Konuşmasında Çıtır’ı eleştirmeye devam eden Ayparçası, “Kızım az kendine gel ya. Ya sonuçta bu bir seçim ne oluyor ya? Önüne gelene sarılıyorsun. La bizim inancımızda var mı bu? Ahlakımızda bu var mı? Sen Çamaş’a çok kötü örnek oldun. Kendine gel az” şeklinde de konuştu.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde Ayparçası’nın bu sözleri tepkiyle karşılandı.

‘BEN KENDİNİ BİLEN BİR KADINIM’

CHP’li Leyla Çıtır sosyal medya hesabından MHP’li Ayparçası’na cevap vererek, “Karşılıklı saygı ile yürüttüğümüz bu seçim sürecini bugün Mahmut Ayparçası tarafıma yaptığı büyük bir saygısızlıkla bozmuştur.

Tarafıma 8 Mart Dünya kadınlar gününde bir dizi hakaret ederek kendi seviyesini belli etmiştir. Ben kendimi bilen bir kadın olarak söylenen sözleri asla kabul etmiyorum.

Toplumun ve ailenin temelini oluşturan kadına saygısı olmayan bir kişiye ne anlatılsa kâr etmeyecektir. Bu nedenle ben rakiplerimi değil, kendimi ve Çamaş’ım için yapacaklarımı anlatmaya devam edeceğim” dedi.

‘AHLAKSIZCA HAKARET EDİYOR’

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel de Ayparçası’na tepki göstererek, “Çamaş belediye başkanı ve yeniden Cumhur İttifakı adayı Mahmut Ayparçası, kadın adayımız Leyla Çıtır’a hem de Kadınlar Gününde, bir Kadın Kooperatifinde ahlaksızca hakaret ediyor. Siyasetin de bir ahlakı var, bir seviyesi var. Bunun seviyesi zaten belli de o yanında oturup sessiz kalanlara ne demeli. Kendi partisi ve AKP’li yetkililer ile vekiller bunun ayarını düzeltecek mi, yoksa o işi ben mi yapayım” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x