Bakan Kacır: Atatürk Havalimanı terminalini dünyanın en büyük teknoloji ve girişimcilik merkezi olacak

Sandığa gitmeye günler kala İstanbul, AK Parti’nin “Yeniden İstanbu31 Mart seçimleri için geri sayım başladı… Sandığa gitmeye günler kala İstanbul, AK Parti’nin “Yeniden İstanbul mitingine” ev sahipliği yapıyor.  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, miting öncesi CNN TÜRK ekranında canlı yayına katıldı. Kacır’ın acıklamalarının satır başları şöyle; 

Bu mitingler Türk siyasetinin en önemli buluşma adresleri. Seçim dönemlerinin en önemli baramotresi. Son bir kaç yıldır bizler mitingleri İstanbul Havalimanı’nda gerçekleşitriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 28 Mayıs seçimleri öncesinde büyük İstanbul Mitigini burada gerçekleştirmişti. Bugün de Türkiye sathındaki en büyük bulaşma burada gerçekleşmiş olacak. Buradan İstanbullular Cumhurabaşkanımızla  31 Mart işaret fişeğini buradan takacaklar. İnanıyorum 31 Mart İstanbul’un gerçek belediyecilikle yeniden buluşmasının bir tarihi olacak. 

 ‘KENDİSİNİ HAYALİ CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI İLAN EDİP MİTİNGLER YAPIYORDU’

Bu meydan her zaman hem Türkiye hem dünyaya güclü mesajların duyulduğu bir meydan oldu. Yaklaşık 45 gündür Türkiye’nin tüm şehirlerinde sahadayız. Gerçi bizim sürekli İstanbul’da olduğumuzu zanneden mevcut bedeliye başkanı bize taş atmış. ’17 bakan İstanbul’da seçim çalışmasında’ diye…’ Biz sadece İstanbul’da değiliz. Dün Kayseri’deydim, daha önce Batman’daydım. Giresunda’ydım, Düzce’deydim, Ordu’daydım. Türkiye’nin dört bir yanında çalışmalarımızı sürdüyoruz. Bu çalışmalarımızı 81 şehirde sürdürüyoruz. Kendisi bize taş atmış ama kendisine sormak lazım;  Geçen sene 14 Mayıs seçimlerinden önce, kendisi İstanbul’dan dokuz yüz, bin kilometre ötede, İstanbul Belediye başkanlığı görevini sürdürmesi gerekirken kendisini hayali cumhurbaşkanı yardımcısı ilan edip mitingler yapıyordu. Olmayan birşey hukuki bir karşılığı da yok. Belediye başkanı şehrini terk etti, şöhretinin peşinde, kendi istikbalinin peşine Türkiye turu atmaya başladı. Şimdi kalkmış bize hesap sormaya kalkıyor. Biz Türkiye’nin her şehrinde Türkiye’nin kalkınması için çalışıyoruz. Evet güçlüklerimiz zorluklarımız ama ama bütün bu güçlükleri aşmamız sağlayacak sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Nasıl bugüne kadar asgari ücretlilelerin, memurların, tüm çalışanların, yatırımcıların, emeklilerin yanında olduysa bundan sonra da en doğru adımları tüm kesimlerin alım gücü ve refah seviyesini korumak için atıcak olan yine sayın Cumhurbaşkanımızdır. Zaten bu yerel seçim, biz arzu ediyoruz ki yerel projeler, şehirlerin geleceği konuşulsun. Ben İstanbulluyum. İstanbul’a her adım attığımda şu şehrin güzelliğini iliklerime kadar hissediyorum. Dünyanın önünde koşan bir şehir olsun.

 ‘DÜNYANIN EN BÜYÜK TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLİĞİ MERKEZİ OLACAK’

İki hafta Atatürk Havalimanı terminal binalarının geleceğiyle ilgili tanımıtım toplantısı yaptık. Burası dünyanın en büyük teknoloji girişimciliği merkezi olacak. Bu projeyi inşallah İstanbul’a kazandırıcağız. Eğer Murat Kurum başkanımız seçilirse o da buraya İBB başkanı olarak katkılar sunacak. Hep birlikte buranın özellikle gençlerimizin geleceği için milletimize kazandırıcağız. Bizim derdimiz milletimizin geleceği, bizim derdimiz eser, proje, hizmet siyaseti. Milletimiz ne diyorsa baş tacı. En doğrusunu milletimiz biliyor diyoruz. Bu rahatlıkla da 31 Mart’a yürüyoruz.  

‘HIZLA İSTANBUL’UN DEPEREME HAZIRLANMASI LAZIM’

Geçen sene tarihin en büyük deprem felaketini yaşadık. Biz arzu ediyoruz bu yaşadığımız büyük afetten sonra başta İstanbulumuz olmak üzere tüm şehirlerimizi afete hazırlamamız gerekir. Muhazzam bir hızla İstanbul’un depereme hazırlanması lazım. Murat Kurum deyince aklımaza gelen sahneler deyince Giresun Dereli’deki sel felaketinde haftalar boyunca baretiyle çizmeseyile bizzat çalışmalara öncülük eden ve 1 yıl gibi kısa sürede orayı ayağa kaldıran birisini hatırlıyoruz. Kastamonu Bozkurt’ta aynı şekilde yaşanan sel felaketinde sanayi siteleri ve meskenleriyle o bölgeleri yeniden ayağa kaldıran. Antalya’da yaşanan yangın felaketlerinden sonra. 6 Şubat depremlerinden sonra. Murat bey iş yapmayı bilen bir insan. Hızlı çalışmayı, ekibini harekete geçirmeyi, bir işin hızla yükseklemisi  için, gerekli tüm koşulları ortaya çıkarmıy tecrübe etmiş bir insan. Bize İstanbul’da böyle bir başkan lazım. 650 bin konutu İstanbul’un hızla inşa etmesi lazım.  Biz deprem bölgesinde her hafta anahtar dağıtılıyoruz. Bir yıl ince konutlar hazırlanamaz diyordu. Bu hızla devam edeceğiz. İstanbul gibi bir şehrin imkanları çok büyük. Siz iş yapmak isteyin, İş bilenen kılıç kuşananın. İstanbul’un bu dönüşümüne öncülük edebilecek bir belediye başkanı olacak. 

‘İSTANBUL DURAKSAMAYI KALDIRIBİLECEK BİR ŞEHİR DEĞİL’

Aynı zamanda bir ulaşım sorunu var İstanbul’da. Giderek daha işin içinden çıkılmaz hale geliyor. İstanbul duraksamayı kaldırıbilecek bir şehir değil. İstanbul’da projelerin hızlanarak devam etmesi gerekiyor. Onların ‘yaptık’ dediği metroları geçmiş dönemde AK Parti belediyeciğili yapmış. Önümüzdeki dönemin iki önemli hedefi ‘İstanbul’da kentsel dönüşüm ve afete hazırlık, aynı zamanda ulaşım yatırımlarının hızlanması.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x